Několik let ji znásilňoval otčím, při pohlavním styku si ji nahrál dokonce na video a následně jí vyhrožoval, že jej zveřejní. Krajský soud v Brně pak muži za dlouhodobé znásilňování nezletilé Aničky původní nepodmíněný tříletý trest vězení loni změnil na podmínku. Kauza patřila k těm vůbec nejsledovanějším případům a provázely ji protesty veřejnosti.
Nakonec skončila u Ústavního soudu. A ten ve středu o stížnosti dívky Aničky rozhodl – brněnský krajský soud sice podle něj porušil práva oběti, jeho verdikt ale nezrušil. Oběti se tak zastal jen částečně. Skupina soudců v čele přímo s předsedou Ústavního soudu Josefem Baxou se proti většinovému rozhodnutí ohradila tím, že požadovala ještě tvrdší postoj.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











