Česká armáda se zřejmě zbavila posledních použitelných tanků T-72M1. Podle zjištění HN odjela na Ukrajinu poslední várka na přelomu března a dubna. Strojů v původním stavu po socialistické armádě mělo Česko před válkou podle oficiálních údajů 86. Teď i poslední z nich odjely, potvrdily HN dva zdroje z armádního prostředí.
Ještě v zimě byly nepostradatelné u 73. tankového praporu, který jich používal okolo 20. Jejich konec má proto následky i pro výcvik. Dvě možné náhrady totiž váznou.
Co se dočtete dál
- Proč byly staré T-72M1 pro armádu pořád cenné.
- V jakém stavu je dodávka Leopardů 2A4.
- A co bude s T-72M4CZ.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









