Ve srovnání s dalšími osmi vybranými zeměmi bývalého východního bloku jsou nejvíce spokojení se svou mzdou Češi. Zatímco zejména na Balkáně by si velká část zaměstnanců přála přidat až o 50 procent, aby byli spokojení, tuzemští pracovníci jsou skromnější. Většině z nich by totiž ke spokojenosti stačilo zvýšit mzdu o méně než jednu pětinu. Data vychází z čerstvého průzkumu Paylab personální společnosti Alma Career, která působí v devíti zemích střední a východní Evropy a v Česku provozuje pracovní portály Jobs.cz a Práce.cz.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Proč Češi nejsou spokojeni se svou mzdou.
  • Kolik by museli dostat přidáno, aby spokojeni byli.
  • Jak jsme na tom v porovnání s dalšími státy v Evropě.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se