Doba investování hraje v budování rezervy na stáří velkou roli. Pokud mladí lidé začnou investovat pravidelně měsíčně třeba jen tisíc korun, mohou mít díky složenému úročení při odchodu do penze i několik milionů. Stát chce lidi k tomuto kroku motivovat skrze dva podporované investiční nástroje, jedním z nich je doplňkové penzijní spoření a druhým od loňského roku dlouhodobý investiční produkt.

Tzv. DIP měl skrze větší flexibilitu a širokou nabídku investičních možností oslovit i mladší ročníky. Ty sice mají do penze daleko, existuje u nich ale reálná šance si za relativně malý měsíční příspěvek vybudovat velký finanční polštář. Z dat největších poskytovatelů dlouhodobého investičního produktu ale vyplývá, že velký zájem mezi mladými o budování finanční rezervy na stáří zatím nerozdmýchal. Populárnější je u starší generace, která má do penze blíž. 

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Proč mladí o DIP zatím příliš nestojí.
  • Jak jejich zájem zvýšit.
  • Jaké úpravy DIP má stát v plánu.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete dostávat investiční texty do e-mailové schránky?

Přihlaste se pravidelnému odebírání investičního newsletteru Peníze HN, kde naleznete naše původní analýzy, tipy na dobré čtení nebo glosy analytiků.

newsletter Peníze