Za zdmi Národního ústavu duševního zdraví, státní organizace s rozpočtem půl miliardy korun, probíhá letitý boj dvou táborů. Ten započal v roce 2021 zvolením současného ředitele Petra Winklera. Přední vědci a lékaři z tohoto prestižního výzkumného centra a psychiatrické kliniky se nyní spojili a požadují ředitelovo odvolání. Stěžují si na nezdravé pracovní prostředí i špatné zacházení s rozpočtem, který tvoří z 80 procent granty. Sám Winkler za tím vidí snahu manipulovat s fakty a tvrdí, že jeho kritici jen chtějí zakrýt vlastní nekalé praktiky.
Co se dočtete dál
- Z čeho obviňují zaměstnanci ředitele NÚDZ Petra Winklera.
- Jaká je verze samotného Winklera.
- Co říká na kauzu ministerstvo zdravotnictví.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











