K maturitnímu studiu strojírenství, stavebnictví, ale i jiných oborů některé střední školy vyžadují potvrzení o zdravotní způsobilosti od lékaře. Jenže to podle ministerstva školství nesmějí, zákon o ničem takovém nemluví. Ředitelé škol o tom sice vědí, dělají to ale z obavy o bezpečnost žáků. Případy se zabývá školní inspekce, ředitelé škol chtějí změnit zákon. Uchazeči, které diskvalifikovalo nedodání lékařského potvrzení, mohou podat odvolání.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Jak ředitelé obhajují své jednání a proč chtějí ještě přitvrdit.
  • Jaký je podle ministerstva školství správný postup.
  • Co nyní mají dělat rodiče.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se