K přijímacím zkouškám na střední školy a víceletá gymnázia se žáci přihlašují elektronicky přes systém DiPSy už druhým rokem. Od loňska se podařilo vychytat řadu problematických částí a až na pár drobných výpadků se letos neobjevily žádné problémy. Na ty došlo teprve ve chvíli, kdy se do procesu zapojila „lidská ruka“. Desítky ředitelů totiž udělaly chybu při nahrávání výsledků přijímacího řízení do systému, algoritmus pro rozřazení žáků se tak musel spouštět opakovaně.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Jaký postup zvolit, když se dítě nedostalo nikam, nebo na školu, kam nechtělo.
  • Kterých chyb se letos ředitelé zvládli vyvarovat.
  • Proč bude letos hranice pro přijetí u řady škol níže.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se