Bývalý ministr spravedlnosti Pavel Blažek z ODS i po páteční slovní přestřelce se svou nástupkyní Evou Decroix dál budí emoce svým vyjadřováním k bitcoinové kauze. Ač ho Decroix požádala, aby veřejnost „ušetřil názorů, jak je to všechno úplně v pohodě“, Blažek v rozsáhlých příspěvcích na sociální síti X nebere zpátečku. Kritizuje čtvrteční policejní zásah v Břeclavi proti Tomáši Jiřikovskému, který ministerstvu pod Blažkovým vedením daroval jednu miliardu v podezřelých bitcoinech. Popisuje, jak se asi Jiřikovský může cítit, a útočí na více složek státního systému.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Co vadí exministru Blažkovi.
  • Jak na jeho kritiku reaguje prezident Unie státních zástupců.
  • Co na to policie nebo Blažkovi spolustraníci z ODS.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se