Když premiér Petr Fiala z ODS při představování volebního programu koalice Spolu mluvil o možnosti pořádat v Česku fotbalové mistrovství Evropy, většina přítomných se usmívala. Nápadu se diví Fialovi koaliční partneři. „Ve vládě jsme se o tom nikdy nebavili. Nebo aspoň jsem nic takového nezaregistroval,“ tvrdí šéf koaličních Starostů a vicepremiér Vít Rakušan. Dvojka opozičního hnutí ANO Karel Havlíček pak rovnou říká: „Je to úplný nesmysl. Buď to byl nějaký šprým, nebo se pomátli.“

Pořádání jednoho z nejsledovanějších sportovních turnajů světa v Česku přesto není takové sci-fi, jak to na první pohled vypadá. HN přibližují, jak by se u nás šampionát dal uspořádat, a dokonce za relativně nízkých nákladů. Více než peníze by do něj politici museli vložit hodně diplomacie. Problém je, že Fiala zatím nápad jen vyřkl – a zatím ho vedle politiků neprobral ani s fotbalovými funkcionáři.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Jak by v Česku bylo možné uspořádat fotbalové Euro.
  • Která země se jako první nabízí k jednání.
  • Kde by v Česku mohly vyrůst odpovídající stadiony.
  • Jak daleko zatím premiér je.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se