Královéhradecký i Středočeský kraj chtějí místo některých tříd osmiletého gymnázia v příštím školním roce otevřít třídy čtyřletého studia. Jinými slovy, hodlají omezit možnost přihlásit se na gymnázium páťákům a místo toho získat více míst pro deváťáky. Středočeský kraj začal s redukcí víceletého studia už loni a plánuje pokračovat. Podle expertů je to dobrý krok. 

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Jak Středočeský a Královéhradecký kraj své kroky odůvodňuje.
  • Podle čeho kraj vybral, které třídy zruší.
  • Co si o takovém kroku myslí ministerstvo školství a odborníci.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se