Mají žáci na gymnáziích hlavně memorovat učivo, nebo by se měla výuka zaměřit spíše na uplatnění dovedností v běžném životě? O tom se nyní živě diskutuje mezi zástupci samotných škol a ministerstva. Resort školství už začal pracovat na nových, moderních „osnovách“ neboli Rámcovém vzdělávacím programu pro gymnázia, který má klást podobně jako v případě základních škol větší důraz na dovednosti než na samotné učivo. Právě to se nelíbí například šéfce Asociace ředitelů gymnázií Renatě Schejbalové, která se postavila proti. Ukazuje se ale, že ředitelé gymnázií jsou v pohledu na směřování výuky značně rozdělení.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Jaké změny se chystají.
  • Co se děje v Asociaci ředitelů gymnázií.
  • Jak budoucnost výuky na gymnáziích vidí konzervativní a jak „inovativní“ křídlo.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.