Finanční správa se zatím nejvíc přiblížila zásadní změně ve svém fungování a má tak šanci se po letech čekání posunout technologicky do 21. století. Minulý týden obdržela finální nabídku na obměnu svého zastaralého daňového informačního systému z 90. let, kterým ročně proteče zhruba bilion korun na daních.

„Předpotopní“, byť spolehlivý automatizovaný daňový informační systém – tedy ADIS – od společnosti IBM by měl po více než třiceti letech nahradit zcela nový program, který bude umět předvyplňovat daňová přiznání, zbaví úředníky rutinních činností a umožní propojit úřadům data a odhalovat nesrovnalosti v daních. 

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Proč finanční správa poptává nový daňový IT systém.
  • Kdy dojde k nahrazení starého systému.
  • Jaké komplikace změnu provázejí.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se