Na zářijových Dnech NATO v Ostravě se za přítomnosti ministryně obrany Jany Černochové (ODS) odehrála nenápadná ceremonie. Zástupci německo-francouzského zbrojařského obra KNDS a české firmy Ray Service podepsali u svých spolusousedících stánků důležité memorandum. Povede k tomu, že se v Česku začnou vyrábět pásy pro nové tanky Leopard a další pásová vozidla, na která nyní přichází množství objednávek.

KNDS je výrobcem tanků Leopard 2A8, jež si nedávno objednala i česká vláda. Ta se připojila ke smlouvě zbrojaře s německým kabinetem, který tuto možnost nabídl dalším evropským partnerům. Vzniká tak objednávka na stovky nových tanků, čímž se zrychlí a zefektivní jejich výroba. A v ní se otevírají nové možnosti pro řadu českých firem.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Co už české firmy pro výrobce obrněnců dělají.
  • Jaké jsou další možnosti.
  • Proč Němci chtějí české dodavatele.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se