Od začátku roku vstupuje v platnost novinka – jednotné měsíční hlášení zaměstnavatelů (JMHZ). Samotné posílání dat o zaměstnancích nastane až od dubna, ale už teď by měli zaměstnavatelé začít zjišťovat, co všechno po nich stát bude vyžadovat. A někteří mohou být překvapeni.
Největší změna čeká zhruba 40 tisíc podnikatelů nebo třeba společenství vlastníků jednotek (SVJ), kteří dnes mají brigádníky na minimální úvazky nebo honorované funkcionáře – ti budou o pracovnících nově muset reportovat ve stejném rozsahu jako velká firma. Celkem se má změna dotknout 380 tisíc zaměstnavatelů.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









