Radním v Praze se novými podmínkami parkování povedlo zmást část majitelů elektroaut. Ti za stání v zónách začali od ledna po deseti letech platit. Mají oproti řidičům klasických aut 50procentní slevu jak v zóně svého bydliště, tak i v těch návštěvnických, kde platí hodinovou sazbu. Skončila jim tak ale výhoda bezstarostného parkování po celé Praze bez ohledu na typ zóny či jejich bydliště. Pražanům měl tuto úlevu částečně nahradit speciální celoměstský roční tarif. Ten ale zatím překvapivě a trochu potichu platit nezačal, což na úřadech způsobuje zmatky.
Co se dočtete dál
- Proč celoměstský tarif nakonec zatím neplatí.
- Proč se magistrát bojí žaloby.
- Kdy by měl tarif začít platit?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








