Lidé, kteří mají za úkol pomáhat zejména ve vyloučených lokalitách s návratem místních do běžného života, si stěžují, že neví, co s nimi bude. Odbor pro sociální začleňování pod ministerstvem pro místní rozvoj se totiž slučuje s odborem pro bydlení a přišel o vedoucí pracovníky. Stovka lidí plus čtyřicet spolupracovníků na poloviční úvazek se tak ocitli pod provizorním vedením. „Bezvládí“ a nejistota mohou podle pracovníků odboru způsobit, že Česko bude muset vracet dotace za nedokončené projekty.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Na co poukazují pracovníci odboru.
  • Jak to vidí města.
  • Co na to říká ministryně Zuzana Mrázová.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se