Lidé, kteří mají za úkol pomáhat zejména ve vyloučených lokalitách s návratem místních do běžného života, si stěžují, že neví, co s nimi bude. Odbor pro sociální začleňování pod ministerstvem pro místní rozvoj se totiž slučuje s odborem pro bydlení a přišel o vedoucí pracovníky. Stovka lidí plus čtyřicet spolupracovníků na poloviční úvazek se tak ocitli pod provizorním vedením. „Bezvládí“ a nejistota mohou podle pracovníků odboru způsobit, že Česko bude muset vracet dotace za nedokončené projekty.
Co se dočtete dál
- Na co poukazují pracovníci odboru.
- Jak to vidí města.
- Co na to říká ministryně Zuzana Mrázová.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








