Donald Trump si za vojenský zásah v Íránu zaslouží ocenit. Spojené státy spolu s Izraelem nedopustily opakování scénáře ze Severní Koreje. Když ta se blížila k získání jaderné bomby, Západ nezasáhl. Režim dynastie Kimů se tak stal nedotknutelný a nezbývá nám než doufat, že nezpůsobí nukleární tragédii.

Marco Rubio výstižně charakterizuje íránský režim jako teokracii s apokalyptickou filozofií. Kdyby se atomová zbraň dostala do rukou fundamentalistů v Teheránu, byla by situace ještě nebezpečnější.

Souhlasím s americkým prezidentem, že cena, kterou nyní za vojenské řešení platíme u benzinových pump, je velmi nízká za to, že nebudou íránskými pumami vymazána z mapy americká, blízkovýchodní či evropská města. To, že Írán disponuje raketami schopnými zasáhnout Evropu, se během konfliktu potvrdilo. Díky aktuální rozhodnosti a vojenským schopnostem Američanů ale teroristického úderu na úrovni armagedonu v blízké době schopen nebude. Tady ale bohužel dobré zprávy končí.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Jaká je budoucnost íránského jaderného programu?
  • Hrozí, že bude Írán vybírat mýtné v Hormuzském průlivu?
  • Jaký strategický dopad má současné zastavení bojů pro postavení USA?
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se

Baví vás číst názory chytrých lidí? Odebírejte newsletter Týden v komentářích, kde najdete výběr toho nejlepšího. Pečlivě ho pro vás každý týden sestavuje Jan Kubita a kromě jiných píší Petr Honzejk, Julie Hrstková, Martin Ehl a Luděk Vainert.