Na Správě železnic proběhlo první větší kolo personálních změn, které avizoval nový šéf státní firmy Tomáš Tóth. Končí hned několik dosavadních nebo bývalých vysokých manažerů firmy, která hospodaří s přibližně sedmdesátimilardovým rozpočtem.
To jméno bylo zastrčené až na konci třetího odstavce tiskové zprávy, kterou Správa železnic v pondělí odpoledne rozeslala novinářům. Končí Mojmír Nejezchleb, který firmu řídil jako statutární zástupce po odstavení předchozího šéfa Jiřího Svobody. Svobodův konec vešel do obecného povědomí jako „kauza Nutrie“ – to podle toho, že osmdesát milionů korun v hotovosti ve svém domě vysvětloval mimo jiné rodinným chovem nutrií.
Co se dočtete dál
- Kdo další ve firmě končí?
- A jedno zajímavé jméno, o němž se ani nevědělo, že na Správě železnic bylo.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









