Trh s byty se už více než rok potýká s výraznou nejistotou. Zatímco během covidové pandemie zájem kupců rostl a developeři hlásili vyprodáno dlouho před dokončením projektů, nyní musí případné zájemce tvrdě přesvědčovat. Podle Dana Vaška, spoluzakladatele a výkonného ředitele realitního fondu Silverline Real Estate, však toto období potrvá už jen do příštího roku.

„Již akcelerující návrat poptávky na trh by nicméně podle mého mohl ohrozit jen další výrazný negativní makroekonomický šok, který by způsobil hlubokou a dlouhou recesi,“ uvádí v rozhovoru pro HN. I tak ale podle něj bude koupě vlastního bytu v následujících letech dostupnější než dnes. Jeho fond své výnosy generuje z prodeje rezidenčních nemovitostí a pozemků a investorům v prvním čtvrtletí přinesl roční zhodnocení ve výši 10 procent. 

Článek již není odemčený!

Váš známý vám umožnil přečíst si článek zdarma, ale uplynula doba, po kterou je článek odemčený.

Pro neomezený přístup ke všem článkům na našem webu si můžete zakoupit předplatné za 40 Kč.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se
Přehled realitních fondů v Česku
Přehled realitních fondů v Česku

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.