Rok 2035 by měl být tím, kdy se Pražané po desetiletích čekání konečně svezou po dokončeném vnitřním městském okruhu. Tou dobou by hlavní město mělo také dávno stavět stovky vlastních bytů ročně a na střechách domů mít solární panely. Alespoň to slibuje pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti), který chce ve funkci pokračovat i po podzimních volbách. Za další ze svých priorit považuje i přípravu města na klimatickou změnu. Interview s ním je první ze série rozhovorů, které HN dělají s lídry stran pro pražské komunální volby.

HN: Světově uznávaný urbanista Jan Gehl říká, že dobré město se pozná podle toho, že v něm lidé mají chuť trávit čas a nebojí se do ulic pustit svoje děti. Co je třeba udělat, aby se v Praze dalo normálně žít a pohybovat venku i za 30 let, až na nás naplno dopadne klimatická změna?

Zatím plníme čtyři roky starý plán vysázet do osmi let milion stromů. Vysadili jsme polovinu. Asi jste zahlédli mapu teploty v Praze, která ukazuje, že i ve čtvrtích, v nichž byste čekali, že by to nemuselo být tak špatné, je teplota bohužel vyšší. Což je případ třeba Holešovic. Je to dáno tím, že Holešovice byly průmyslovou čtvrtí a nejsou tam třeba volnější vnitrobloky. V tomhle případě budou mít stromy v ulicích své limity. Další věc, co se dá udělat, jsou zelené střechy. 

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.