Nedávno jsem pracoval s týmem, který byl v nepříjemné situaci: "Je to marné, to se nedá změnit. Dokud budou nahoře ti, co tam jsou, nejde moc pracovat." Nebo: "Tady není atmosféra důvěry. Šéfové nás jen kritizují, to školení by mělo být pro ně."

Kdykoli jsme se dostali k nějaké možnosti, co s tím udělat, vždy se z pléna ozvalo: "To nejde, to by nás museli nahoře poslouchat..." Nebo: "Tak takhle to u nás nefunguje, to snad mezi námi, ale nahoře určitě ne." Šéfové prý nekomunikují, jejich přístup je jen věcí výkonu a nikoho nezajímají problémy zaměstnanců. Během několikadenního setkání se atmosféra dala krájet. Stížnosti byly prokládány rezignací a odevzdaností.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se