Nová škála pokut za nelegální zaměstnávání lidí na živnostenský list je příliš široká a dává velkou moc úředníkům. Lepší by bylo, kdyby stát jasně definoval přestupky a stanovil za ně odpovídající pokuty.

O tom je přesvědčeno 67 procent z celkem 107 firem, které oslovily ve svém průzkumu společnosti Deloitte a Ambruz & Dark.

Z něj také vyplynulo, že skoro dvě třetiny podniků by takzvaný švarcsystém zcela zlegalizovaly a že většina firem neplánuje kvůli postihům státu a úspoře nákladů za zaměstnance propouštění.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se