Nová škála pokut za nelegální zaměstnávání lidí na živnostenský list je příliš široká a dává velkou moc úředníkům. Lepší by bylo, kdyby stát jasně definoval přestupky a stanovil za ně odpovídající pokuty.
O tom je přesvědčeno 67 procent z celkem 107 firem, které oslovily ve svém průzkumu společnosti Deloitte a Ambruz & Dark.
Z něj také vyplynulo, že skoro dvě třetiny podniků by takzvaný švarcsystém zcela zlegalizovaly a že většina firem neplánuje kvůli postihům státu a úspoře nákladů za zaměstnance propouštění.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








