Občas se setkávám s očekáváním některých kandidátů na manažerské pozice, že vedoucí místo představuje především nástroj, díky kterému bude konečně možné realizovat všechny své sny. Někdo třeba říká: "Pokud se stanu manažerem, konečně si budu moci většinu věcí dělat po svém." Nebo: "Jako manažer budu moci diktovat strategii, způsob práce, výběr lidí do týmu a podobně."

Výsledkem takového přístupu může být manažer, pro kterého funkce představuje spíše prostor pro vlastní sebeprezentaci, seberealizaci a trochu zapomene sloužit celku, tedy týmu a firmě.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se