Občas se setkávám s očekáváním některých kandidátů na manažerské pozice, že vedoucí místo představuje především nástroj, díky kterému bude konečně možné realizovat všechny své sny. Někdo třeba říká: "Pokud se stanu manažerem, konečně si budu moci většinu věcí dělat po svém." Nebo: "Jako manažer budu moci diktovat strategii, způsob práce, výběr lidí do týmu a podobně."
Výsledkem takového přístupu může být manažer, pro kterého funkce představuje spíše prostor pro vlastní sebeprezentaci, seberealizaci a trochu zapomene sloužit celku, tedy týmu a firmě.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



