Klíčová aukce mobilních frekvencí přinesla i napodruhé překvapení. Tentokrát skončila velmi brzy a přes vyhrazené místo pro čtvrtého operátora neuspěl ani jeden ze dvou přihlášených zájemců. Frekvence pro sítě čtvrté generace si tak rozdělí pouze stávající trojice. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) však stále může otevřít trh konkurenci regulací nebo prodejem nyní nevydraženého spektra.

Přestože si stát od aukce sliboval především příchod čtvrtého operátora, podle předsedy ČTÚ Jaromíra Nováka se i bez něj tržní poměry změní. "Neúspěch to není. Vytvořili jsme ideální podmínky pro vstup čtvrtého hráče, a i když se nikdo nerozhodl jich využít, výsledkem je otevírání trhu konkurenci," říká. Naráží hlavně na závazek operátorů pustit virtuální konkurenty do nových sítí. Může se také znovu rozběhnout připravovaná regulace trhu s voláním, na niž se právě v očekávání příchodu čtvrtého hráče kladl menší důraz.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.