Konsorcium českých firem v čele se stavební společností OHL ŽS podepsalo zakázku za 55 milionů eur (1,5 miliardy korun) na modernizaci železničního koridoru mezi městy Niš a Dimitrovgrad v Srbsku. V druhé fázi výstavby má pak jít o dalších 65 milionů eur, pro něž české firmy u tuzemských bank již získaly financování.

Zadavatelem je srbská vláda, která v poslední době do infrastruktury v zemi masivně investuje. Výběrová řízení probíhají na výstavby elektráren či silnic.

A to je příležitost i pro další české firmy. Byznys v Srbsku je přitom dosud příliš netáhl.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se