Odrůda Tempranillo množstvím všemožných synonym tak trochu maskuje šíři, ve které je používána. Jen v domovském Španělsku, kde se nachází téměř devět desetin celosvětových výsadeb a stojí za podstatnou částí tamních nejslavnějších červených vín, ji v jednotlivých oblastech najdete pod různorodými jmény.

Jednou jako Tinta del País, podruhé coby Ull de Llebre, jindy zase jako Cencibel, Tinto Fino, Morisca, Tinta de Toro, Tinta de Nava, Chinchillana, Negretto a další. Nemluvě o pojmenování Tinta Roriz či Aragonez v Portugalsku a mnoha jiných v dalších zemích, kupříkladu Valdepeñas v Kalifornii.

Velmi časté je právě spojení slova tinta a jména té či oné oblasti, vlastně pojmenování "červené z", což krásně ukazuje důležitost odrůdy a to, jak snadno se stává tou základní na místech s mnoha odlišnými geologickými a klimatickými podmínkami.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.