Největší provozovatel hotelů na polském trhu, společnost Orbis, příští měsíc převezme od francouzské skupiny Accor sedm tuzemských hotelů. Pět z nich se nachází v Praze, po jednom v Ostravě a v Plzni. Jedná se o tří- a čtyřhvězdičkové hotely značek Ibis, Mercure či Novotel.
Převzetí sedmi tuzemských hotelů je součástí větší transakce - Orbis získává za 142,3 milionu eur (3,9 miliardy korun) celkem 46 hotelů v zemích střední Evropy, jako je Polsko, Maďarsko a Rumunsko. Orbis tak bude provozovat hotelové značky společnosti Accor v 16 zemích namísto současných tří.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












