Největší provozovatel hotelů na polském trhu, společnost Orbis, příští měsíc převezme od francouzské skupiny Accor sedm tuzemských hotelů. Pět z nich se nachází v Praze, po jednom v Ostravě a v Plzni. Jedná se o tří- a čtyřhvězdičkové hotely značek Ibis, Mercure či Novotel.

Převzetí sedmi tuzemských hotelů je součástí větší transakce - Orbis získává za 142,3 milionu eur (3,9 miliardy korun) celkem 46 hotelů v zemích střední Evropy, jako je Polsko, Maďarsko a Rumunsko. Orbis tak bude provozovat hotelové značky společnosti Accor v 16 zemích namísto současných tří.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se