V Česku se od 90. let mluví o zrychlení výstavby klíčových linek velmi vysokého napětí, ale ani za těch dvacet let se nic nezměnilo, říká v rozhovoru pro HN Vladimír Tošovský, generální ředitel státní společnosti ČEPS, která spravuje přenosovou soustavu v Česku. Všichni sice uznávají, že kvalitní vedení je důležité, ale zároveň se podle něj soukromníci i obce sveřepě drží pravidla "postavte to někde jinde". A tak se výstavba neúměrně táhne.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se