Máme příliš mnoho středních škol a příliš málo chytrých dětí, které by je mohly absolvovat. Podle České školní inspekce převyšuje nabídka vzdělání možnou poptávku o třetinu, školy proto berou každého. I ty, u nichž vzdělání slovy školní inspekce "naráží na studijní předpoklady". To se dá přeložit tak, že hloupí žáci školám až tak moc nevadí, protože státní příspěvek jde za studentem, a ne za jeho IQ. Školy by se proto měly rušit, slučovat.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se