Máme příliš mnoho středních škol a příliš málo chytrých dětí, které by je mohly absolvovat. Podle České školní inspekce převyšuje nabídka vzdělání možnou poptávku o třetinu, školy proto berou každého. I ty, u nichž vzdělání slovy školní inspekce "naráží na studijní předpoklady". To se dá přeložit tak, že hloupí žáci školám až tak moc nevadí, protože státní příspěvek jde za studentem, a ne za jeho IQ. Školy by se proto měly rušit, slučovat.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












