Americká Coca-Cola, největší nápojový koncern světa, se už několik let potýká s poklesem prodeje. Nejenom v USA či Evropě, ale začíná ji trápit prodej také na klíčových rozvíjejících se trzích, například v Mexiku nebo Číně. Důvod je v podstatě všude shodný – lidé chtějí jíst a pít zdravěji. Proto se stále více vyhýbají slazeným nápojům.
Zatímco konkurenční firmě PepsiCo se daří vyrovnávat klesající prodej slazených nápojů nabídkou slaných pochoutek, Coca-Cola nyní vsadila na obohacené mléko, které nabízí pod značkou Fairlife.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








