Před sobotním sněmem ladí hnutí ANO poslední, často úsměvné detaily. Například moderátorka Jaroslava Jermanová řeší barvu svých šatů, které si nechala ušít. Až pozdě zjistila, že jejich modrá barva se bude tlouct s modrým pozadím na pódiu.

Favoriti do vedení

Jaroslava Jermanová

Bývalá manažerka a starostka Krhanic za ODS se předloni v barvách ANO vyšvihla na post 1. místopředsedkyně sněmovny. Tam se proslavila bojem za zákaz alkoholu při jednáních.

Martin Stropnický

Známá tvář herce, někdejšího velvyslance a exministra kultury byla jedním z Babišových trumfů ve volební kampani. Vliv ministra obrany na dění v hnutí ale oslabuje.

Radmila Kleslová

Pověsti Babišovy pobočnice, která v minulosti lobbovala pro Agrofert, škodí angažmá v komunistické rozvědce. Dnes je starostkou Prahy 10.

Jan Volný

Předseda hnutí na Plzeňsku a manažer v logistice platí v ANO za experta na ekonomiku a dopravu. Spekulovalo se o něm jako o možném kandidátovi na ministra dopravy.

Jaroslav Faltýnek

Šéf poslaneckého klubu a člen představenstva Babišova Agrofertu je jedním ze zakladatelů hnutí. Dřív byl členem ČSSD.

Petr Vokřál

Novopečený brněnský primátor. Roky působil jako manažer nadnárodní společnosti.A.S.A. ve Vídni. K přestupu do politiky ho přemluvil Faltýnek, který ho teď tlačí do vedení ANO.

Podobné lapsy se mají odstranit na dnešní generálce v Centru pohybové medicíny na pražském Chodově, kde se sněm koná.

Akce nakonec bude mít skromnější podobu, než si představovali marketingoví poradci kolem Andreje Babiše. Ten si vymínil, aby například raut byl méně honosný, než tady bylo doposud zvykem.

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se