S přijímacím řízením na střední školy a víceletá gymnázia se každoročně vrací debata o nerovnostech ve vzdělávání. Diskutuje se o předčasně vznikajících elitách, které se vstupem na výběrové víceleté gymnázium odtrhávají od méně nadaných dětí, čímž se do společnosti vnáší jistá nesoudržnost, budoucí arogance a bezohlednost. Když se odmalička setkáváte jen s dětmi ze stejných, bohatších socioekonomických a vzdělanostních skupin, těžko v dospělosti osvědčíte něco jako sociální solidaritu a spravedlnost, protože zkrátka o společnosti přemýšlíte úplně jinak.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








