S přijímacím řízením na střední školy a víceletá gymnázia se každoročně vrací debata o nerovnostech ve vzdělávání. Diskutuje se o předčasně vznikajících elitách, které se vstupem na výběrové víceleté gymnázium odtrhávají od méně nadaných dětí, čímž se do společnosti vnáší jistá nesoudržnost, budoucí arogance a bezohlednost. Když se odmalička setkáváte jen s dětmi ze stejných, bohatších socioekonomických a vzdělanostních skupin, těžko v dospělosti osvědčíte něco jako sociální solidaritu a spravedlnost, protože zkrátka o společnosti přemýšlíte úplně jinak.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se