Zvýšení platů státních zaměstnanců o tři procenta v roce 2016, které schválila vláda v rozpočtu, přimělo ministra financí ­Andreje Babiše k povzdechnutí: Nemělo by se přidávat plošně, ale jen těm úředníkům, z nichž stát něco má. Což jsou podle něj ti, kteří vybírají daně, cla a hlídají výplatu sociálních dávek. Těm by stát měl nabídnout nějakou − tedy platovou − moti­vaci.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se