Zvýšení platů státních zaměstnanců o tři procenta v roce 2016, které schválila vláda v rozpočtu, přimělo ministra financí Andreje Babiše k povzdechnutí: Nemělo by se přidávat plošně, ale jen těm úředníkům, z nichž stát něco má. Což jsou podle něj ti, kteří vybírají daně, cla a hlídají výplatu sociálních dávek. Těm by stát měl nabídnout nějakou − tedy platovou − motivaci.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








