Dokud dělal Dan Jiránek kladenského primátora, nosil v kapse tlačítkovou Nokii a kalendář mu sestavovala sekretářka. Teď ze saka vytahuje velký dotykový Samsung Galaxy.

"Je to vlastně hrůza. Už se bez toho neobejdu. E-maily, kalendář, řeším na tom všechno."

Jiránek už půl roku největší středočeské město neřídí a chystá se i na odchod z postu voleného předsedy Svazu měst a obcí, v jehož čele stál poslední čtyři roky.

"Přijde mi logické, aby předsedou byl někdo, kdo je zároveň starostou či primátorem. Proto nekandiduji," říká.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se