Vojsko hledá šest a půl tisíce nováčků. Ročně chce přijímat dva tisíce lidí. Z těch současných mezitím mnozí odejdou, nábor proto potrvá přibližně pět let. Kvůli dlouhodobému nedostatku peněz česká armáda ještě do loňska nabírala jen 600 vojáků ročně − o dvě stovky méně, než kolik obvykle za rok odejde do penze nebo po skončení dohodnutého závazku.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











