Za miliardovou smlouvu mezi největší tuzemskou zdravotní pojišťovnou VZP a luxusní pražskou protonovou klinikou trest nepadl. Pražský obvodní soud včera zprostil obžaloby bývalého náměstka ministra zdravotnictví Antonína Pečenku, který ji v roce 2006 podepsal.

Žaloba ho vinila z toho, že jako nucený správce Všeobecné zdravotní pojišťovny zneužil své pravomoci a uzavřel neoprávněně smlouvu o smlouvě budoucí s protonovým centrem, díky které by si pražská klinika mohla přijít na několik miliard korun.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se