Za miliardovou smlouvu mezi největší tuzemskou zdravotní pojišťovnou VZP a luxusní pražskou protonovou klinikou trest nepadl. Pražský obvodní soud včera zprostil obžaloby bývalého náměstka ministra zdravotnictví Antonína Pečenku, který ji v roce 2006 podepsal.
Žaloba ho vinila z toho, že jako nucený správce Všeobecné zdravotní pojišťovny zneužil své pravomoci a uzavřel neoprávněně smlouvu o smlouvě budoucí s protonovým centrem, díky které by si pražská klinika mohla přijít na několik miliard korun.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








