Akademiky z Masarykovy univerzity podezírají poslanci ze sněmovního kontrolního výboru z toho, že částka 102 milionů korun, kterou zaplatili za dvě magnetické rezonance, je předražená až o pětinu. Akademici se odvolávají na znalecký posudek, který jim takovou cenu za přístroje doporučil jako adekvátní.

Poslancům nyní dala za pravdu nově zřízená "komise" ministerstva spravedlnosti. Ta vznikla právě proto, aby přezkoumávala některé znalecké posudky. Zatímco stížností na soudní znalce přibývá, jakákoliv autorita, která by na kvalitu jejich práce dohlížela, doposud v Česku chyběla. "Bylo možné pouze přezkoumávat formální stránku znaleckých posudků, nikoliv jejich kvalitativní aspekty," potvrdila mluvčí ministerstva spravedlnosti Adriana Kocmanová.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se