Zásadní změna čeká příští rok řidiče, které na dálnici potká porucha nebo nehoda. O odstranění jejich nepojízdného vozidla bude rozhodovat Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Nahradí tak policii, jež měla odtažení na starosti dosud. Výhodou má být hlavně rychlejší odklizení auta z dálnice. "Zvýší se bezpečnost. Čím déle auto na dálnici stojí, tím je vyšší riziko další nehody," říká mluvčí ŘSD Jan Rýdl.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








