Uprchlická vlna v nás vyvolala to nejhorší. Díval jsem se na záběry ze Švédska a užasl, že se na jinak poklidných ulicích hlavního města mlátila extrémní pravice s extrémní levicí. Bůhví co by se stalo, kdyby je od sebe neodtrhovala policie za pomoci psů. A to vše bez jediného běžence. Podobné emoce nejsou jenom v Evropě, ale soudě podle volebních úspěchů Donalda Trumpa i v USA, zemi, která je od Sýrie pěkně daleko. Jako by lži a nenávist demokraticky vítězily nad slušností a dobráctvím. Tak nějak všude − v politice, na ulicích − vystrkuje zlo rohy.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








