Přesně po dvou a půl letech končí vládní soužití ČSSD, hnutí ANO a lidovců, jak jsme ho dosud znali. Kvůli sporu o změny v policii se bude přinejmenším měnit koaliční smlouva, která popisuje program a upravuje vztahy ve vládě. A v ohrožení zůstává samotná existence kabinetu.

"Musíme si sednout a definovat restart vlády, jinak to ztrácí smysl. Není možné, abychom takto dál fungovali," uvedl ve středu večer Babiš. Hnutí ANO přitom původně chtělo smlouvu vypovědět rovnou a někteří členové hrozili i odchodem z vlády. Babiš však po dvou a půl hodinách jednání předchozí vyjádření mírnil. Řekl, že s dalším postupem počká na návrat premiéra Bohuslava Sobotky, který odletěl na pracovní cestu do Číny.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se