Mezi koaličními stranami ČSSD a ANO odstartoval další spor kvůli přeměně tuzemské policie. Tentokrát na sebe politici slovně útočí kvůli tomu, že poslanec Bronislav Schwarz, který ve sněmovně sedí za hnutí ministra financí Andreje Babiše, svolal zasedání bezpečnostního výboru.

Právě na něm chce odcházející ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta mluvit o možném propojení policie s lidmi z kriminálního prostředí. Detaily předem říct nechce. "Informace budou určeny bezpečnostnímu výboru," prohlásil v úterý Šlachta. Vedle něj Schwarz, který je místopředsedou výboru, zve také olomouckého vrchního žalobce Ivo Ištvana a šéfa ostravské expozitury ÚOOZ Jiřího Komárka.

Šlachta zároveň požádal o zbavení mlčenlivosti. "Požádal jsem s panem Komárkem o zbavení mlčenlivosti, abychom mohli před poslanci vystoupit," vysvětlil Robert Šlachta. "Pozvání jsme obdrželi a hodláme přijít," doplnil. 

Celé jednání bezpečnostního výboru může být ale k ničemu. Šlachtu a Komárka musí mlčenlivosti zbavit ministr vnitra Chovanec. A to na doporučení policejního prezidia, které na žádost Šlachty a Komárka o zbavení mlčenlivosti zažádá. Šlachta bude navíc požadovat, aby bylo jednání výboru neveřejné. Nechtěl se ale vyjadřovat k tomu, z jakého důvodu. Dá se však očekávat, že Šlachta chce spolu s Jiřím Komárkem a Ivo Ištvanem poslancům sdělit závažné informace z "živých", tedy probíhajících kauz.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se