Společnost Penta koupila tento týden dle informací HN nemocnici ve Vrchlabí. Ředitelem nemocnice se stal Ludvík Pelikán, doposud generální ředitel společnosti Penta Hospitals.

Podpis kupní smlouvy mezi investičním gigantem a teď již bývalým majitelem Alexandrem Seidlem ukončil čtyřměsíční bezvládí v Česko-německé horské nemocnici Krkonoše, které nastalo po odvolání Vladimíra Drymla z postu ředitele. Zaměstnanci nemocnice tak už vědí, kdo je majitel.

O nákupu zaměstnanci do poslední chvíle nic nevěděli, z vedení nemocnice se k němu nikdo nechtěl vyjadřovat, až do poslední chvíle byla zdrženlivá také Penta. Tajná je i výsledná cena.

"Skutečně jsme podepsali kupní smlouvu s vlastníky nemocnice ve Vrchlabí. Čekáme na zápis do obchodního rejstříku a katastru nemovitostí, postupně přebíráme vedení," byla první informace od investičního ředitele Penty zodpovědného za akvizice zdravotnických firem Václava Jirků.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se