Napětí mezi sociální demokracií a hnutím ANO, které vzniklo kolem překotné reorganizace policie, se pomalu přestěhovalo na volební billboardy. Babišovo hnutí je využívá jako jeden z důvodů, proč jít ke krajským volbám, protože právě tam lze říct své "stranám, které jako ČSSD rozvracejí policii".

Šéf ANO se tak tvrdohlavě snaží držet mezi tématy politické souvislosti, jež v krajských volbách nezaberou. Lidé nepůjdou v krajích volit proto, aby zachraňovali demokracii před zrádnými politiky, ale půjdou tam hlavně kvůli konkrétní, především existenční budoucnosti. To naopak velmi dobře pochopili sociální demokraté, kteří se před krajskými volbami tradičně snaží vylepšit výplatní pásky všem, komu mohou místně pomoci: lékařům, učitelům, policistům a dalším státním zaměstnancům. A ti mohou volby rozhodnout, protože
volit opravdu chodí.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se