Kdykoliv vyjde článek porovnávající českou a německou úroveň produktivity, vždy následuje lavina rozhořčených reakcí: "Co je to za nesmysly? V naší továrně máme stejnou produktivitu jako v mateřském závodu v Německu, možná i o kousek vyšší. Mzdy, pravda, máme maximálně třetinové. Ale českou produktivitu se neopovažujte hanit, hloupí ekonomové!"

Tato typická reakce je oprávněná, nicméně vychází z nedorozumění.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se