Kdykoliv vyjde článek porovnávající českou a německou úroveň produktivity, vždy následuje lavina rozhořčených reakcí: "Co je to za nesmysly? V naší továrně máme stejnou produktivitu jako v mateřském závodu v Německu, možná i o kousek vyšší. Mzdy, pravda, máme maximálně třetinové. Ale českou produktivitu se neopovažujte hanit, hloupí ekonomové!"
Tato typická reakce je oprávněná, nicméně vychází z nedorozumění.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








