"Taková situace se již opakovat nebude," prohlásil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček na otázku, zda se prezident hodlá dál účastnit akcí Martina Konvičky podobně jako loni 17. listopadu na Albertově. Poté co hlavní český islamofob Konvička děsil turisty střelbou z airsoftových zbraní na Staroměstském náměstí, nezbylo Zemanovi než svého ideového souputníka označit za nechytrého a dát mu košem.

Není to ovšem žádná porážka: tím, že se Zeman od Konvičky odtáhl, najednou vypadají prezidentovy názory na islám, které se přitom od Konvičkových nijak zvlášť neliší, málem jako vzor uvážlivé umírněnosti. Konvička je vycintána až do dna, Miloš Zeman se stává suverénem české islamofobie.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru