O tom, že se například v dolech stárne rychleji, než při práci u počítače, není třeba dlouho diskutovat. I proto se horníci stali první profesí v České republice, která ze zákona může po splnění určitých podmínek jít do důchodu už v 56 letech. Záhy podobná zvýhodnění možná potká i další profese- hutníci, svářeči a další profese, které jsou z podstaty fyzicky náročná a nebezpečná. O konkrétní podobě bude koalice teprve jednat, ale nižší věk spolu s povinnou dotací pro zaměstnance do jejich penzijního spoření. Obě dvě opatření jsou pochopitelná a logická, nicméně značně kontroverzní.

To, že je český systém "placatý", tedy měří všem profesím stejně (z hlediska věku), chválí odborníci celého světa. Je tím pádem jednoduchý a nekomplikovaný, pro výpočet odhadovaných příjmů do důchodového účtu, tak i na správu informací. A také na výpočet budoucích důchodů. Samozřejmě je možné vše přepočítat a nakoupit pro ten účel spoustu nových systémů, nicméně jakékoliv zesložiťování české daňové soustavy rozhodně není žádoucí. A odvody na sociální a zdravotní pojištění nejsou ničím jiným než daní svého druhu.

Zbývá vám ještě 50 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.