O tom, že se například v dolech stárne rychleji, než při práci u počítače, není třeba dlouho diskutovat. I proto se horníci stali první profesí v České republice, která ze zákona může po splnění určitých podmínek jít do důchodu už v 56 letech. Záhy podobná zvýhodnění možná potká i další profese- hutníci, svářeči a další profese, které jsou z podstaty fyzicky náročná a nebezpečná. O konkrétní podobě bude koalice teprve jednat, ale nižší věk spolu s povinnou dotací pro zaměstnance do jejich penzijního spoření. Obě dvě opatření jsou pochopitelná a logická, nicméně značně kontroverzní.

To, že je český systém "placatý", tedy měří všem profesím stejně (z hlediska věku), chválí odborníci celého světa. Je tím pádem jednoduchý a nekomplikovaný, pro výpočet odhadovaných příjmů do důchodového účtu, tak i na správu informací. A také na výpočet budoucích důchodů. Samozřejmě je možné vše přepočítat a nakoupit pro ten účel spoustu nových systémů, nicméně jakékoliv zesložiťování české daňové soustavy rozhodně není žádoucí. A odvody na sociální a zdravotní pojištění nejsou ničím jiným než daní svého druhu.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 50 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.