Za poslední dva roky prodal developer Finep v Praze více než 1250 bytů a téměř každý čtvrtý si koupil družstevník. Letos Finep nabídne kolem 150 družstevních bytů. "To bude nový rekord v počtu prodejů do družstevního vlastnictví," říká David Jirušek, mluvčí společnosti, jež patří dlouhodobě mezi čtyři největší rezidenční stavitele v Praze.

Výstavba družstevních bytů se osvědčila i developerovi YIT Stavo. V pražských Modřanech postavil s družstvem Stavbař přes 80 bytů a nyní na spolupráci navazuje v Hloubětíně. Zde buduje novou čtvrť pro tisíce lidí a Stavbař si od firmy objednal tři domy s celkem 90 byty.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se