Za poslední dva roky prodal developer Finep v Praze více než 1250 bytů a téměř každý čtvrtý si koupil družstevník. Letos Finep nabídne kolem 150 družstevních bytů. "To bude nový rekord v počtu prodejů do družstevního vlastnictví," říká David Jirušek, mluvčí společnosti, jež patří dlouhodobě mezi čtyři největší rezidenční stavitele v Praze.
Výstavba družstevních bytů se osvědčila i developerovi YIT Stavo. V pražských Modřanech postavil s družstvem Stavbař přes 80 bytů a nyní na spolupráci navazuje v Hloubětíně. Zde buduje novou čtvrť pro tisíce lidí a Stavbař si od firmy objednal tři domy s celkem 90 byty.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








