V Česku permanentně hrozí nedostatek doktorů a s tím, jak současná generace odchází do důchodu, bude nedostatek odborníků z této profese ještě výraznější. Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD) na začátku ledna prohlásil, že jeho resort už nyní velmi intenzivně jedná s lékařskými fakultami, aby byl každý, kdo udělá přijímačky, přijat do prvního ročníku. Tedy bez limitu kapacity škol. "Je to jen otázka peněz," domnívá se Ludvík.

Zájemci o studium jsou ale stále v nejistotě ohledně výše platů. Vláda proto vloni schválila, že doktorům by tři roky po sobě měly platy růst o deset procent; prvního zvýšení se dočkali od letošního ledna.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se