V Česku permanentně hrozí nedostatek doktorů a s tím, jak současná generace odchází do důchodu, bude nedostatek odborníků z této profese ještě výraznější. Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD) na začátku ledna prohlásil, že jeho resort už nyní velmi intenzivně jedná s lékařskými fakultami, aby byl každý, kdo udělá přijímačky, přijat do prvního ročníku. Tedy bez limitu kapacity škol. "Je to jen otázka peněz," domnívá se Ludvík.
Zájemci o studium jsou ale stále v nejistotě ohledně výše platů. Vláda proto vloni schválila, že doktorům by tři roky po sobě měly platy růst o deset procent; prvního zvýšení se dočkali od letošního ledna.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








