Dnes začíná druhá vlna elektronické evidence tržeb. Opatření, jehož hlavním úkolem je narovnání podnikatelského prostředí. A také zjištění, kolik doopravdy lidé utratí, a z toho vyplývající povinnosti podnikatelů platit daně.
První etapa se týkala restaurací a hotelů. Podle zjištění finanční správy prokázala, že ve skutečnosti jsou tržby dvakrát větší, než by vyplývalo z čísel o rok starších. A že díky tomu získá rozpočet na daních víc, přestože podnikatelé dostali jako bonus za EET dotaci na nákup pokladny i nižší sazbu DPH.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








