Dnes začíná druhá vlna elektronické evidence tržeb. Opatření, jehož hlavním úkolem je narovnání podnikatelského prostředí. A také zjištění, kolik doopravdy lidé utratí, a z toho vyplývající povinnosti podnikatelů platit daně.

První etapa se týkala restaurací a hotelů. Podle zjištění finanční správy prokázala, že ve skutečnosti jsou tržby dvakrát větší, než by vyplývalo z čísel o rok starších. A že díky tomu získá rozpočet na daních víc, přestože podnikatelé dostali jako bonus za EET dotaci na nákup pokladny i nižší sazbu DPH.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se