Prezident Miloš Zeman zavtipkoval během víkendového setkání se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem, když v nadsázce navrhl likvidovat novináře, kterých je prý příliš mnoho. Ruskému prezidentovi se ale bonmot zjevně příliš nelíbil, kvůli potlačování svobody tisku a vraždám novinářů čelí kritice po celou dobu svého úřadu.

"Novinářů je moc, měli by se likvidovat," prohlásil při setkání v Pekingu český prezident do cvakání fotoaparátů. "Očekávám teď trapně pohoršené komentáře a rozhořčené reakce politiků, kteří se k médiím rádi lísají," napsal na Twitteru jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se